bimproject.cloud BIM katalog

bimproject.cloud BIM katalog

BIM Project

Digitally signed app

Zdarma

Operační systém:
Jazyk:

Popis

S touto aplikací můžete vytvářet BIM objekty jako RFA rodiny s generickou nebo reálnou geometrií a použít je ve vašem BIM modelu. 

 

Můžete přidávat a modifikovat vlastnosti výrobků a úroveň geometrie a vytvořit tak nejen požadavek na výrobek, ale i jeho kompletní specifikaci. V bimproject.cloud BIM katalogu najdete tisíce výrobků, ale naše knihovna obsahuje take různorodé typy RFA rodin jako je sanita, konstrukční prvky, dveře, okna nebo TZB typy BIM objektů.

 

Databáze výrobků je automaticky synchronizována, takže všechna data jsou stale aktuální.

 

bimproject.cloud podporuje 11 jazykových lokalizací: angličtinu, češtinu, slovenštinu, němčinu, holandštinu, francouzštinu, italštinu, španělštinu, ruštinu, maďarštinu a polštinu. 

 

Poznámka: Tato aplikace používá vlastní instalátor (ne standardní App Store instalátor).

Přečíst si dokument nápovědy

Informace o této verzi

Verze 2021.1, 10.06.2021
Nová verze řeší problémy s vkládáním produktů, zpracováním chyb a informacemi o transakcích pro uživatele. Byla i opravena chyba, kdy ve výjimečných případech nešel plugin některým uživatelům spustit. Revit 2022 je podporován.

Zásady ochrany osobních údajů vydavatele

Snímky obrazovky a videa


Hodnocení zákazníků

(6 hodnocení)

|

Získat technickou pomoc
 • Todos esperábamos con emoción
  Emerson Jesús Martin Ramírez Marquez | května 15, 2021

  Poder insertar un objeto desde nuestra plataforma de trabajo,mucho mas rapido 


 • Innovative and creative
  Maria Moreno | ledna 07, 2021 Ověřené stažení (Co je to?)

  It's a great app! You are able to save a lot of time when looking for a certain family. I love that has many options to customize the object you want to insert.. It's very easy to use and user friendly..
  I'm eager to see what bimproject.cloud develops in the future.. Gretings


  Petr Vokoun (Vydavatel) | ledna 15, 2021

  Hello, Maria, thank you for this review. We are happy to hear about bimproject.cloud helping you with the projects! We will certainly bring you more stuff in the future. Have a great day!


 • Useful app
  Mike Gadan | prosince 09, 2020 Ověřené stažení (Co je to?)

  It's a useful add on that can make your life easier to Revit.
  But i would like more objects in the most categories, and it will be really great if it has preview images of how the object appears at floor plans, sections, elevations, 3d etc (not only 1 image).
  Keep on the good work and it will be the best revit add on


  Petr Vokoun (Vydavatel) | ledna 15, 2021

  Hello, Mike, we really appreciate your feedback. We are working on adding more objects and categories! There are more and more objects every month. The idea for preview images is also great, we will add it in the future. Thank you for your support! Have a nice day.


 • Useful app
  Mike Gadan | prosince 09, 2020

  it's a useful add on that can make your life easier to Revit.
  But i would like more objects in the most categories, and it will be really great if it has preview images of how the object appears at floor plans, sections, elevations, 3d etc (not only 1 image).
  Keep on the good work and it will be the best revit add on


 • Impressed
  Eddie Johansson | prosince 08, 2020

  This plugin has made it easier for me to achieve a better and more manageable BIM workflow. Have tested it and it is overall very nice. Seems credible, both that the products you use are easy to model with but also to find the necessary information that is needed. Facilitates the workflow from start to finish, with many smart features and a nice user interface. 


  Petr Vokoun (Vydavatel) | ledna 15, 2021

  Hi Eddie, thank you for your kind words. We will try to impress you with every future update!


 • Amazing and Effective
  Biswajit C | prosince 08, 2020 Ověřené stažení (Co je to?)

  This plugin was a delight for me to test out and use. eases of quite some of the important works that are needed to be done for familiy generations. You customize all your own requirements in some clicks but having everything technically correct and ready for scheduling in Revite fast. Fast,User friendly, A life saver and Time saver will be my descriptions for this plugin.

  One the best so far if I must say!

  Cheers BIMproject.cloud :) :)

   


  Petr Vokoun (Vydavatel) | ledna 15, 2021

  Hi Biswajit, we are very happy to hear that you like our plugin! It is a reward for everyone in our team to see that people like you find our work useful. We wish you many more happy designs! Cheers...

Přejít nahoru